Pieluchy wielorazowe dla noworodków

Krąży wiele mitów, iż ekologiczne pieluchowanie wielorazowe powinniśmy rozpocząć dopiero, gdy nasze dziecko podrośnie, zaś stosowanie ich u noworodków to błąd. Nie jest to jednak prawdą pieluchy wielorazowe dla noworodków nadają się równie dobrze, jak dla większych dzieci, zatem usłyszane pogłoski to zwykły mit.

Jakie pieluchy wielorazowe dla noworodka wybrać?

Stale rosnąca ilość marek i modeli pieluszek wielorazowych sprawia, że wybór nie jest łatwy. Chcemy dla naszych dzieci, jak najlepiej dlatego warto rozglądać się za pieluchami dobrych sprawdzonych marek, które produkują dedykowane pieluchy wielorazowe dla noworodka. Dla przykładu marka Grovia produkuje serię Newborn, która cieszy się wielkim uznaniem wśród ekologicznych rodziców.

Pieluchy GroVia Newborn

Pieluchy GroVia AIO Newborn nadają się idealnie dla dzieci o wadze od 2,5 kg do około 6 kg. Pozwala nam to na pieluchowanie naszego dziecka przez 3-4 miesiące, co jest sporą oszczędnością. W dopasowaniu do rozmiarów i wagi dziecka pomagają nam napy umieszczone z przodu pieluszki. Miękkie materiały zadbają o to, by skóra dziecka nie została podrażniona. Na wyprawkę dla noworodka są idealne!

W trakcie zakładania i zapinania pieluchy wielorazowej dla noworodka należy zwrócić szczególną uwagę, czy jest ona odpowiednio dopasowana do ciała. Pieluszka powinna przylegać do ciała, a zarazem być zapięta tak, by nie ograniczała ruchów dziecka. Złe dopasowanie pieluszki może prowadzić do przeciekania, czy nieprawidłowej pozycji leżenia u dziecka (dziecko będzie unosić pupę do góry).

Sprawdź również pieluchy All in One dla większych dzieci!

Kolorowe pieluchy wielorazowe dla noworodków

Pieluchy wielorazowe dla noworodków przygotowane zostały w przeróżnych kolorowych wzorach. W ofercie marki GroVia znajdziemy wzory zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, dlatego nie będziesz miała problemu z doborem odpowiedniego modelu dla Twojego dziecka. Co za tym idzie, pieluchy wielorazowe dla noworodka to nie tylko wygoda, zdrowie dziecka i oszczędność, ale również walory estetyczne.

Pieluchy wielorazowe dla noworodka pokonują jednorazówki nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również i ekonomicznym. Nasze dziecko dostaje to co najlepsze, a my przy tym oszczędzamy. Zalecamy zakup dedykowanych pieluszek, a gdy dziecko osiągnie odpowiednią wagę wybór większych rozmiarów, które posłużą nam znacznie dłużej. Przy odpowiednim doborze nawet na cały okres pieluchowania.