Prezent dla dziecka na roczek – jak wybrać?

Pierwsze 12 miesięcy życia to bardzo ważny okres. Dziecko rozwija się zarówno umysłowo, jak i fizycznie. Z tego powodu podarunek wręczony na tę okoliczność musi być nadzwyczajny. Jaki gadżet potrzebny jest rocznemu dziecku? Na co zwrócić uwagę, aby kupić praktyczny produkt? Sprawdź, czym cechuje się wymarzony prezent na pierwsze urodziny?

Akcesoria – ratunek dla mamy i taty

Małe dzieci nie rozumieją faktu urodzin. Dlatego bardzo często znakomitym pomysłem na podarek są produkty, które udogadniają życie opiekunów. Zawsze można skonsultować, jakie wyposażenie będą potrzebne. Czasami lepiej zrzucić się na droższy prezent w grupie. Może to być np. spacerówka czy przewijak.

Upominek na roczek mogą stanowić też ciuszki dla chłopczyka lub dziewczynki. Dorastający niemowlak potrzebuje nieustannych zmian dużej części szafy. Bardzo częste kupowanie pasujących ubrań łączy się z ogromnymi wydatkami. Z tego powodu warto wspomóc opiekunów w tym obowiązku. Oprócz klasycznych części szafy praktyczne mogą być czapki lub kombinezony przeciwdeszczowe.

Zabawki interaktywne – nauka i wiele radości

Lekarze działający w obszarze rozwoju maluchów mówią jasno, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma kluczowe znaczenie. Zabawki sensoryczne dla 12-miesięcznych chłopców i dziewczynek działają na wzrok, dotyk, słuch, a także węch i smak. Przeważnie wykonane są z materiałów o różnych powierzchniach. Mają też odpowiednio dobrane barwy. Co więcej, mogą świecić i wydawać różne dźwięki i zapachy.

Wybierając prezenty dla niemowlaka, warto wziąć pod uwagę zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli dziecko ma już dużo produktów, które działają na wzrok, to więcej sensu będzie miał wybór pozytywki lub gryzaka. W dobie Internetu można też łatwo wyszukać zabawki, które szlifują wszystkie zmysły w tym samym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że prezent musi być właściwie dobrany do wieku i stopnia rozwoju malucha.

W jaki sposób dopasować zabawkę sensoryczną?

Producenci zabawek edukacyjnych mają obowiązek informować o przeznaczeniu swojego wyrobu. Na opakowaniach można zobaczyć wiek dziecka, dla którego dedykowany jest dany przedmiot. Jest to niezmiernie ważny aspekt przy zakupie zabawki sensorycznej. Ważnymi kwestiami są też pasje i etap rozwoju dziecka. Niewłaściwie dobrane gadżety mogą obciążać emocjonalnie i nieść ze sobą irytację. Dlatego wybór zabawek na pierwsze urodziny musi być zawsze dobrze przemyślany.

Bezpieczne zabawki – w jakim sklepie można je znaleźć?

Prezenty dla najmłodszych muszą spełniać najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego akcesoria dziecięce najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest firma Noski Noski. W ofercie można wyszukać różne gadżety dla dzieci w każdym wieku. Dostępne są także praktyczne przedmioty, które mogą uprościć zadania takie jak karmienie czy ubieranie malca.

Przede wszystkim warto zainteresować się działem zabawek kreatywnych. Można natrafić tam na szczególnie praktyczne gadżety, które spodobają się zarówno dziecku, jak i mamie i tacie.