Nosidełko Tula – łatwe w obsłudze

Nosidełko Tula łatwe w obsłudze

Nosidełko Tula to idealna opcja dla aktywnych rodziców. Rodzice powinni zadbać o to aby dziecko rozwijało się prawidłowo a przede wszystkim było bezpieczne. Poprawny sposób noszenia dziecka jest bardzo ważnym elementem, którego powinni przestrzegać. Używanie nosideł znacząco wpływa na rozwój dziecka. Stosowanie nosidełek poprawia komfort opieki nad dzieckiem jak i jest znaczącym ułatwieniem w codziennych czynnościach.

Noszenie dziecka z przodu

Aby odpowiednio skorzystać z nosidełek Tula należy postępować według instrukcji, żeby nie narażać dziecka na niepotrzebne niedogodności. Kiedy decydujemy się na noszenie dziecka z przodu powinniśmy w pierwszej kolejności zapiąć pas na biodrach, przełożyć jedną część klamry pod gumą zabezpieczającą , klamrę męską połączyć z żeńską. Sprawdzić zapięcie klamry aby wszystko idealnie ze sobą współgrało. Następnie poprawnie dostosować pas do naszego obwodu bioder i talii tak aby nie czuć żadnego ucisku czy uczucia niewygody.  Nosidło Tula ma wbudowany panel, który powinien znajdować się z przodu ciała. Tak aby dziecko czuło się dobrze i nie był za mocno ściśnięte pasem.Umieszczamy dziecko w nosidełku zwracając uwagę na nogi dziecka delikatnie rodzielając nóżki od siebie. Panel nosidła umieszczamy w takiej pozycji aby okrył plecy maluszka i się do nich dopasował. Umieszczamy rączki dziecka w ramiączkach kolejno lewą i prawą. Następnie zapinamy pasek łączący ramiączka, regulujemy go. Dociągamy pasek ramiączek nosidełka. Nóżki maluszka nie mogą być zbyt mocno ściśnięte. Należy odpowiednio dociągnąć taśmy ramiączek do momentu, w którym dziecko będzie całkowicie okryte panelem.

Nosidełko Tula na plecach

Kiedy chcemy używać nosidełka  Tula na plecach musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Noszenie dziecka i samodzielne zapinanie oraz wyciąganie dziecka z nosidełka jest bardzo łatwe.Kiedy będziemy chcieli umieścić dziecko musimy zwrócić uwagę na to, aby trzymając dziecko na prawym biodrze wsunąć lewą rączkę. Należy zapiąć pas biodrowy przekładając męską klamrę pod gumą zabezpieczającą łącząc ją z klamrą żeńską.
Trzymając dziecko za lewą stopę trzeba przeciągnąć je przez nosidełko. W tym samym momencie pochylić się do przodu, aby przesunąć ciężar dziecka na plecy. Kilka czynności i prawie gotowe. Nadal pochylając się do przodu, należy trzymać malca lewą ręką i założyć prawe ramiączko. Następnie zapiąć pasek na klatce piersiowej i wyreguluj zacisk. Napnij ramiączka, pociągając za paski regulujące.Nóżki maluszka nie mogą być zbyt mocno ściśnięte, dlatego musisz dociągnąć taśmy taśmy ramiączek do momentu, w którym Twoja pociecha będzie całkowicie otulona panelem. Bez dodatkowej pomocy można z łatwością zapiąć swojego maluszka w nosidełku jak i go z niego wyciągnąć.