Najlepsze eko szampony dla dzieci

Pielęgnacja skóry głowy oraz włosów noworodka i niemowlęcia jest równie istotna, jak regularne zabiegi higieniczne całego ciała. Ze względu na delikatną skórę maluchów, najlepsze szampony dla dzieci markowych firm produkowane są wyłącznie z naturalnych, wyselekcjonowanych składników, które jednocześnie czyszczą, odświeżają i zabezpieczają skórę dziecka przed podrażnieniami. Eko szampony dla dzieci wykonane są wyłącznie z naturalnych, organicznych produktów pochodzenia roślinnego, jak regenerujący i odświeżający rumianek, kojący podrażnienia aloes, pachnąca lawenda czy działający odżywczo na skórę wyciąg z kwiatu pomarańczy.

Eko szampon dla wrażliwej skóry noworodka

Podczas kompletowania pierwszej kosmetycznej wyprawki dla noworodka znaczna część rodziców zastanawia się, jaki szampon dla dzieci będzie najlepszy w przypadku nowo narodzonego malucha o szczególnie wrażliwej, podatnej na działanie czynników zewnętrznych skórze. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości preparaty pielęgnacyjne dla najmłodszych, wiodące na rynku artykułów higienicznych dla dzieci marki stworzyły serie ekologicznych produktów pielęgnacyjnych. Eko szampony dla dzieci pozbawione sztucznych, mogących wywoływać uczulenia składników stały się jednymi z popularniejszych artykułów dla niemowląt.

Najlepsze szampony dla dzieci mają zazwyczaj dwojakie zastosowanie, przeznaczone są zwykle również do mycia całego ciała, co znacznie ułatwia codzienna higienę małych dzieci. Szampony w postaci żeli czy płynów pozbawione są parabenów i składników genetycznie modyfikowanych, dzięki czemu są bezpiecznie nawet dla szczególnie wrażliwej skóry.

Najlepsze szampony dla dzieci ze skłonnościami do atopii

Dla dzieci o skłonnej do podrażnień, nadwrażliwej skórze polecane są eko szampony dla dzieci zawierające składniki hypoalergiczne oraz organiczne potwierdzone certyfikatami Organic Food Federation. W przypadku niemowląt cierpiących na szczególnie uciążliwe zmiany skórne, w tym atopowe zapalenie skóry, kwestię, jak szampon dla dzieci ze skłonnością do atopii skutecznie rozwiązuje innowacyjny na rynku, specjalistyczny żel lipidowy, który zawiera wyłącznie naturalnej jakości składniki nawilżające i kojące skórę, nie powodując uczucia wysuszenia czy ściągnięcia. Specjalnie dobrane oleje, w tym kokosowy i słonecznikowy skutecznie natłuszczają wysuszoną skórę, a dodatek gliceryny zmiękcza i na dłuższy czas nawilża atopową cerę dziecka.

Na specjalną uwagę zasługują specjalne eko szampony dla dzieci, w tym hypoalergiczne, nie szczypiące w oczy, pozbawione mydła żele do mycia ciała i włosów zawierające ekstrakty z nagietka, rumianku, lilii wodnej oraz mydlnicy lekarskiej. Dodatek gliceryny roślinnej skutecznie zmiękcza wodę sprawiając, że kąpiel połączona z myciem włosów staje się przyjemnym cowieczornym rytuałem zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Niektóre preparaty żelowe zawierają bogaty w lipidy i proteiny olejek z kiełków pszenicy, który tworzy skuteczną ochronę i wzmacnia płaszcz lipidowy na skórze dziecka. Dzięki temu zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry i chroni ją przed działaniem twardej wody, czego rezultatem jest odświeżona skóra głowy i lśniące, miękkie włosy.

Czytaj również: Dobre eko kosmetyki dla noworodków i niemowląt – jakie wybrać?