Pieluszki jednorazowe – opinie i cena

Na rynku artykułów higienicznych dla niemowląt szczególną popularnością od pewnego czasu cieszą się ekologiczne pieluszki jednorazowe wykonane z wysokiej jakości materiałów całkowicie bezpiecznych dla środowiska. Popularność tego typu pieluszek wynika w znacznej mierze ze sposobu ich produkcji, który z kolei przekłada się na sposób utylizacji, łatwości stosowania oraz – co najbardziej istotne – ochrony delikatnej skóry noworodków i niemowląt. Z tego też powodu pieluszki jednorazowe opinie mają szczególnie dobre wśród matek dzieci o bardzo wrażliwej skórze. Ekologiczne pieluszki jednorazowe wykonane są z całkowicie naturalnych, biodegradowalnych materiałów, jak wysokogatunkowa bawełna, miazga papierowa o konsystencji i strukturze bawełny i skrobia kukurydziana. Dodatek w postaci kulek żelujących odpowiada za absorpcję wilgoci, dzięki czemu pieluszki jednorazowe są bardzo chłonne i wytrzymałe, a jednocześnie bardzo delikatne dla dziecięcej skóry. Naturalne, wysoko przetworzone materiały do produkcji eko pieluch jednorazowych nie powodują podrażnień, odparzeń czy zaczerwienienia skóry, dzięki czemu mogą je bezpiecznie stosować maluchy cierpiące na alergie skórne, krosty czy potówki, a także szczególnie uciążliwą dolegliwość, jaką jest atopowe zapalenie skóry.

Pieluszki jednorazowe –  jakość biodegradowalnych materiałów

Naturalne materiały wykorzystane do produkcji tego typu pieluch są jednym z powodów, dla których pieluszki jednorazowe opinie mają szczególnie dobre wśród rodziców propagujących zdrowy, ekologiczny tryb życia. Materiały oxo – biodegradowalne, z których wykonane są pieluszki ekologiczne są certyfikowane przez Vegan Society jako potwierdzenie ich bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego. Pieluszki jednorazowe rozkładają się całkowicie. W ciągu 4 lat w 65% ulegają biodegradacji, dzięki czemu – w przeciwieństwie do zwykłych pampersów – nie zanieczyszczają latami środowiska naturalnego chemicznymi odpadami.

 

Koszt pieluch ekologicznych wbrew pozorom nie jest znacznie większy niż zwykłych pampersów. Biorąc pod uwagę wysoką jakość produktu oraz dobroczynny wpływ zarówno na dziecięcą skórę, jak środowisko naturalne warto zdecydować się na ekologiczne pieluszki jednorazowe, cena ich bowiem jest adekwatna do jakości. Istotnym czynnikiem jest również fakt, że tego typu pieluszki doskonale zabezpieczają skórę dziecka przed rozwojem chorób skórnych, co z kolei ogranicza lub znacznie zmniejsza potrzebę stosowania kosztownych specyfików do ochrony lub kuracji podrażnionej skóry.

Inwestycja w zdrowie i samopoczucie – pieluchy jednorazowe

Spora część rodziców przekonanych do stosowania pieluszek eko traktuje ten typ artykułów higienicznych dla niemowląt jako swego rodzaju inwestycję w zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Tego typu podejście jest znaczącym powodem dla którego inwestują w pieluszki jednorazowe, cena ich bowiem jest gwarancją dobrej jakości, a tym samym maksymalnego zabezpieczenia potrzeb dziecka w zakresie ochrony jego wrażliwej skóry, który z kolei ma bezpośrednie przełożenie na stan zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza dzieci najmniejszych, a tym samym najsłabszych i najwrażliwszych, o które szczególnie trzeba się troszczyć. Pieluchy jednorazowe to dla rodziców wrażliwych maluchów najlepszy wybór.

Czytaj również opinie i ceny pieluch tetrowych. Wyczerpujący artykuł dla rodziców –