Kosmetyki po porodzie

Ciąża i poród stanowią szczególne wyzwanie dla organizmu kobiety ze względu na duże zmiany hormonalne i fizyczne, skutkiem czego mogą być problemy z cerą, osłabienie włosów i paznokci. Część kobiet, świadoma tego, w jaki sposób ich ciało będzie wyglądać i funkcjonować po porodzie już w ciąży decyduje się na stosowanie specjalnych, wzbogaconych różnymi składnikami preparatów odżywiających, ujędrniających i uelastyczniających, dzięki czemu ich skóra po porodzie może łatwiej i szybciej wrócić do dobrej formy. Niemniej jednak warto dodatkowo zainwestować w dobre kosmetyki po porodzie, czyli preparaty wspomagające regenerację skóry, włosów i paznokci już po przyjściu dziecka na świat. Wiele kobiet zastanawia się, jakie kosmetyki po porodzie będą najlepszym wyborem dla młodej, zaabsorbowanej opieką nad noworodkiem mamy.

Kosmetyki po porodzie niezbędne każdej młodej mamie

Jednymi z ważniejszych kosmetyków, zwłaszcza dla kobiet po porodzie naturalnym, są dobrej jakości preparaty do higieny intymnej. Muszą być jednakże wybrane z należyta starannością, aby regenerowały i odżywiały miejsca intymne i nie wywoływały najmniejszych nawet podrażnień, które dla kobiety w połogu mogą być szczególnie uciążliwe i niebezpieczne. Dobrym wyborem będą w tym wypadku naturalne kosmetyki po porodzie oparte na ekologicznych, organicznych roślinnych składnikach utrzymujących odpowiednie pH skóry.

Kolejnym produktem kosmetycznym, bez którego nie może obejść się żadna świeżo upieczona mama jest wybrany według indywidualnych preferencji balsam lub krem na popękane podczas karmienia dziecka brodawki. Warto wybrać preparat zawierający leczący rany wyciąg z nagietka oraz nawilżające i natłuszczające substancje, jak masło Shea czy oliwa z oliwek. Alternatywą dla kremu może być lanolina, która idealnie regeneruje i natłuszcza podrażnione brodawki.

Skuteczna pielęgnacja i regeneracja skóry oraz włosów

Kwestię, jakie kosmetyki po porodzie pomogą odzyskać dawną formę rozwiązują znakomicie kosmetyki do pielęgnacji ciała. Szczególnie polecane są preparaty pomagające w pozbyciu się uciążliwego cellulitu, zawierające kompleks wyszczuplający i modelujący sylwetkę. Doskonałe kosmetyki po porodzie to również mleczka nawilżające zawierające substancje wyłącznie pochodzenia naturalnego doskonale nawilżające skórę, przywracające jej świeżość i elastyczność, jak lawenda, rumianek czy aloes.

Ciało po porodzie wymaga intensywnego nawilżenia również podczas codziennej higieny, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki poporodowe przeznaczone do mycia ciała. Skóra przesuszona wymaga preparatów wzbogaconych olejkami oraz masłem shea, natomiast nieco ziemistą, szarawą cerę skutecznie odświeżą mydła z dodatkiem oczyszczającego eukaliptusa czy wygładzających otrąb i płatków owsianych.

Włosy mocno osłabione po porodzie wymagają szczególnej regeneracji. Kwestię, jakie kosmetyki poporodowe pozwolą odbudować strukturę włosów znakomicie rozwiązują szampony oczyszczające z dodatkiem pomarańczy, cytryny czy rumianki i odżywki regenerujące wzbogacone ziarnami słonecznika oraz masłem Shea.

Dowiedz się jakie ekologiczne zabawy dla dzieci warto stosować.